Sağlık

Ankara Kent Hastanesi’nde hatırlatma dozu yoğunluğu

1 Mins read

Ankara Kent Hastanesi‘nde hatırlatma dozu yoğunluğu

ANKARA – Sıhhat bakanlığı tarafından koronavirüs aşılarına yeni hatırlatma dozu randevularının tanımlanmasının akabinde Ankara Kent Hastanesi’nde hatırlatma dozu aşıları için bir yoğunluk oluştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Omicron varyantına bağlı koronavirüs hadiselerinin artış göstermesiyle ilgili açıklamasında, “50 yaş üstüyle risk kümesindekilerin, son aşıları üzerinden 6 ay geçmişse hatırlatma dozu aşılarını olmalarını ısrarla öneriyoruz. Bu kümenin, temasın artacağı bayram günlerinden başlayarak kendilerini özellikle müdafaası gerekmektedir” tabirlerini kullanmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 50 yaş üzeri ve risk kümesindeki vatandaşların Koronavirüs aşısı hatırlatma dozunu olmaları için yaptığı davetin akabinde Sıhhat Bakanlığı, yeni aşı randevularını açtı. Hatırlatma dozu uygulaması için, Merkezi Doktor Randevu Sistemi (MHRS), e-Nabız yahut Alo 182 üzerinden randevu alan vatandaşlar, Ankara Kent Hastanesi’nin aşı polikliniğinde BioNTech, Sinovac ve Turkovac olmak üzere istedikleri aşıyı yaptırdı.

Üç gündür televizyondan devamlı hatırlatma dozu haberlerini izlediğini söyleyen Mesiha Ganiyusufoğlu, “Sabah Sıhhat Bakanı da konuştu. Ben 5. doz aşımı oldum. Herkese tavsiye ederim. Kimse ihmal etmesin. Bu mikrobun gitmesi için herkesin aşı olması şart” dedi.

4. doz aşısını yaptırdığını lisana getiren Caroline Yalçın, aşıyı yapan hemşirenin elinin hafif olduğunu ve hiçbir şey hissetmediğini belirterek Türkiye’nin aşı uygulamasını fiyatsız veriyor olmasından çok şad olduğunu o yüzden çok daha inançlı hissettiğini tabir etti.

Yine, 4.doz aşısını olduğunu tabir eden Aykut Yılmaz ise, ” Katiyen bu aşıyı yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Hangi aşı olursa olsun kesinlikle bir aşıyı yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Zira gelişmiş tüm ülkelere bakarsanız, beşerler bu aşıları oluyorlar. Sonuçta insan sıhhati deneye, teste doğal tutulacak bir şey değil o yüzden herkesin aşısını yaptırmasını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Oğuzhan Halil Özbek – Sıhhat
Benzer İçerikler
Sağlık

Londra örneği: Sıhhatsiz besin reklamlarını yasaklamak işe yarıyor mu?

3 Mins read
Sam Francis, BBC News Londra metroları, otobüsleri ve trenlerini kapsayan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma ağı, 2019 yılında …
Sağlık

Koronavirüste haftalık olay sayısı 406 bin 322 oldu

1 Mins read
SAĞLIK Bakanlığı’nca açıklanan haftalık Kovid- 19 tablosuna nazaran, 25 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri ortasında olay sayısı 406 bin 322 olurken …
Sağlık

'Dünyada 1 milyondan fazla insan viral hepatitler nedeniyle hayatını kaybediyor'

2 Mins read
Dünya üzerinde 1 milyondan fazla vefatın viral hepatitler sonrasında ortaya çıkan siroz ve karaciğer kanseri nedeniyle gerçekleştiğini belirten …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir