Özel Haber

Dr. İsa Mayil’den çarpıcı açıklamalar

3 Mins read

‘18 yaşına kadar 144 bin negatif cümle duyduk’

‘Kartal iken tavuk olduğumuza inandırıldık’

‘Zihnini yeniden programla, huzur dolu bir hayata kavuş’

Gelişim psikolojisi ve nöropsikoloji uzmanı Dr. İsa Mayil, “Sen yapamazsın, edemezsin, bırak, dur, elleme’ gibi cümlelerle yetiştiriliyoruz. On sekiz yaşına gelene kadar, 144 bin negatif cümle duyuyoruz. Negatif düşünceler, inançlar beynimize kazınıyor. Güçlü bir kartal iken, tavuk olduğumuza inandırılıyoruz.” diyor.

Binlerce insanın zihnini başarıyla programlayarak, daha huzurlu bir hayata kavuşmalarına katkıda bulunan Dr. Mayil, dikkat çekici açıklamalarda bulunuyor. Dr. Mayil, insanın doğduğu günden itibaren negatif düşünceye maruz kaldığını belirterek, “On sekiz yaşına gelene kadar, en az 144 bin negatif cümle duyuyoruz.” diye konuşuyor.

 

BAŞARI VE HUZUR İÇİN TAVSİYELER

Negatif düşüncelerin başarılı ve huzurlu olmayı engellediğinin altını çizen Dr. Mayil, şu tavsiyelerde bulunuyor: “Düşüncelerin, duyguların ve davranışların, kullandığın cümleler hayatını belirliyor. Hayatında çok güzel değişimler istiyorsan kendini geliştirmelisin. Çünkü değişim sadece gelişim ile olur. Artık başarını ve huzurunu artırmak istiyorsan, iyi bir anne, baba olmak, çocuklarına güzel bir gelecek sunmak istiyorsan, eşinle aranı düzeltmek, arandaki bağı güçlendirmek istiyorsan, iş hayatında daha başarılı olmak istiyorsan, kendini daha rahat ve düzgün ifade edebilmek istiyorsan, kendine ve başkalarına yardımcı ve faydalı olmak istiyorsan, seni aşağı çeken, korku, anksiyete, vesvese gibi ayak bağlarından artık kurtulmak istiyorsan, işte o zaman düşünceleri, duyguları ve davranışları değiştirmeyi öğrenmelisin.”

 

ARABAYA, ARSAYA DEĞİL, KENDİNE YATIRIM YAP

Dr. Mayil, en iyi yatırımın insanın kendine yaptığı yatırım olduğuna vurgu yaparak, “Kendine vakit ayırmalısın, kendini keşfedip, potansiyelini açığa çıkarmalısın. Artık kafandaki kilitlerden kurtul ve kendine değer vermeye başla. Arabaya, tencere takımına, arsaya değil, kendine yatırım yap. Çünkü en yüksek kar getiren yatırım kendine yapılan yatırımdır. Kendini bu alanda geliştirmelisin. Eğer gerçekten bir değişim ve güzel sonuçlar elde etmek istiyorsan, artık karar ver ve harekete geç. Aksi takdirde ömrünü tüketmeye devam edeceksin. Sen kendin karar vermezsen, başkaları senin için karar verecek. Başkaları için yaşamaya devam edeceksin.” Diyor.

 

DEĞİŞİM İÇİN KENDİNİ GELİŞTİRMELİSİN

Değişim için insanın kendini geliştirmesi gerektiğini anlatan Dr. Mayil, şunları kaydediyor: “Artık boşluktan kurtulup bir şeyleri değiştirmek istiyorsan, kendini geliştirmeye başla. Seni aşağı çeken engellerden kurtul. Düşünceleri, duyguları ve davranışları değiştirmeyi öğren artık. Göreceksin ki, sen kendini geliştirince hayatın değişecek. Çünkü Allah’ın ilk emri, ‘oku emri’dir. Ayrıca atalarımız ne güzel söylemişler değil mi, ‘Kader gayrete aşıktır.’ Dolaysıyla artık kendini gerçekleştirmek için, sonuç olarak daha başarılı ve huzurlu olmak için, harekete geç.”

 

ADIM, ADIM PRATİK ŞEKİLDE…

“Biz yıllardır Almanya’dan, Avrupa’da yaşayan gurbetçilere, düşünceleri, duyguları ve davranışları değiştirmeyi adım, adım pratik bir şekilde göstererek, daha başarılı ve huzurlu olmalarına yardımcı oluyoruz.” diyen Dr. Mayil, açıklamasını şöyle tamamlıyor: “Bunu dışardaki uzmanlar gibi evrenden isteyerek değil, İslami çerçevede, örf, adetlerimize uygun bir şekilde harmanlayıp gösteriyoruz. Çünkü sadece bu şekilde kalıcı bir sonuç elde edebiliriz. Binlerce insan bu şekilde kendini geliştirdi. Ve hedeflediği sonuçlara ulaştı. Bu insanlar artık yetersizlik, değersizlik ve hayal kırıklıklarından kurtuldu. Artık önünü görerek çok daha rahat uyuyabiliyorlar. İş hayatında daha başarılı ve özel hayatında da daha huzurlu oldu.”

Benzer İçerikler
Özel Haber

İç Mimar Burak Kırkbudak: Mekânların Büyülü Dönüşüm Ustası

2 Mins read
Mekânlar, yaşamlarımızın önemli bir parçasıdır. İçinde bulunduğumuz ortamın tasarımı, atmosferi ve düzeni, ruh halimizi etkiler. İşte bu noktada karşımıza, iç mimarlar çıkıyor…
Özel Haber

Şıklığınızı Genç ve Modern Bir Tarzla İfade Edin: Shemay Genç Tesettür Abiyeleri

1 Mins read
Moda dünyası her geçen gün daha da renkleniyor, ve genç tesettürlü kadınlar için tarz seçenekleri de artıyor. İster mezuniyet töreninde parlayın, ister…
Özel Haber

Şıklık ve Zarafetin İkilisi: Tesettür İkili Takımlar

1 Mins read
Tesettür giyimde şıklık ve zarafet arayışındaysanız, www.dressra.com.tr’nin özel koleksiyonundaki Tesettür İkili Takım tam size göre! Her zevke hitap eden çeşitli tasarımlarla, şıklığı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir