Son Dakika

Eski Hükümlüler İş Sahibi Oldu

1 Mins read

Toplantıya Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Başsavcı Vekili Yunus Abdullah Tokgöz, sivil toplum kuruluşları, kurumlar ve ceza infaz kurumlarının temsilcileri ile çok sayıda kurul üyesi katıldı. 

ÇALIŞMAYA BAŞLADILAR

Toplantıda üç aylık süreçte yapılan çalışmalar anlatılırken Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı ile Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü arasında düzenlenen işbirliği protokolü çerçevesinde Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün denetiminde bulunan yükümlülerin, Mesleki Eğitim ve Geliştirme Merkezinde CNC, makine bakım, kaynak, kalite kontrol ve montaj eğitim programlarına yönlendirilerek istihdamlarına yönelik eğitim aldıkları ifade edildi. Eğitimlerini tamamlayan yükümlülerden sanayi kuruluşlarında işe başlayanların olduğu belirtilirken, eğitim talep eden yükümlülerin eğitimlere yönlendirildiği aktarıldı. 

BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE YENİ YÖNTEM

Toplantıda söz alan Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, MEGEM ile yaptıkları protokol kapsamında yükümlülerin iş sahibi olmaya başladığını ifade ederek, “Proje sayesinde yükümlülerimiz sanayilerimizde iş bularak hayata tutunuyorlar. Diğer yükümlülere de örnek oluyorlar. Yükümlülerimizin ekonomik özgürlüklerini kazanmalarını çok değerli buluyoruz.” diye konuştu. 
Bağımlılıkla mücadele kapsamında yeni projelerin görüşüldüğü toplantıda; yapılan araştırmalar doğrultusunda denenen ve daha önce başarısı kanıtlanmış ‘Bağımsızlık Köyü’ yöntemi ile bağımlı bireylerin toprakla ve tarım ile uğraşarak yoksunluklarının giderildiği anlatıldı. Projenin Eskişehir’deki yükümlülere yönelik uygulanması noktasında çalışma başlatılması kararlaştırıldı.

Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil ÇOLAK da toplantıda, yükümlülerin rehabilite edilmesinin oldukça önemli olduğunun altını çizerek, “Koruma Kurulu çalışmalarında üniversite olarak imkanlarımızı seferber etmeye hazırız” dedi.   
 
Kaynak: https://www.eskisehirhaber26.com/eski-hukumluler-is-sahibi-oldu-1

Benzer İçerikler
Son Dakika

Bisiklet hırsızı güvenlik kameralarına yakalandı

1 Mins read
Olay, Fatih Mahallesi Dipçin Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, kimliği belirlenemeyen bir şahıs, sokakta bulunan bir apartmana girdi. Merdiven boşluğunda park…
Son Dakika

Emir Can İğrek Kulalı hayranlarıyla buluştu

1 Mins read
Kula Belediyesi tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen Beşibiryerde Turizm ve Sanat Festivali’nin ikinci gününde ünlü şarkıcı Emir Can İğrek sahne aldı….
Son Dakika

Hasan Polatkan’ın Eskişehir’e hizmetleri hala unutulmadı

3 Mins read
Eskişehirli siyasetçi Hasan Polatkan, 27 Mayıs 1960 yılında gerçekleşen askeri darbede beraberindeki dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar, Başbakanı Adnan Menderes ve Dışişleri Bakanı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir