Son Dakika

Manisa Muradiye Camii’nde Mesnevi sohbetleri

1 Mins read

Mimar Sinan’ın Ege Bölgesi’ndeki tek eseri olan Manisa Muradiye Camii’nde, her perşembe akşam namazı ile yatsı namazı arasında Mesnevi sohbetleri yapılıyor.
Muradiye Camii’nde, her Perşembe günü “Mesnevi ve İrfan Tasavvuf” sohbetleri yapılıyor. Akşam namazı sonrasında başlayan sohbet, Manisa İl Müftü Yardımcısı Mehmet Nurlu tarafından veriliyor. Ailece katılım sağlanan etkinlik, yatsı namazı sonrası da Kur’an-ı Kerim tilaveti, zikir, tesbihat ve dua ile devam ediyor.
Manevi atmosferin yoğun olduğu gecede cemaat huzura doğru bir yolculuğa çıkıyor. Projeyle ilgili açıklamada bulunan Manisa İl Müftü Yardımcısı Mehmet Nurlu, “Mevlevi aşıkanesi Manisa’da bulunmakta. Mevlana’nın Mesnevisi bir aşk kitabıdır. Bir maneviyat kitabıdır. Haftalık olarak gönlümüzün, ruhumuzun manevi metafizik soluk alışverişlerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Her Perşembe diriliş gecelerini yaşayacağız. Bu mesnevi soluk alışverişlerine ihtiyacımız var. 21. asır biraz post-modern bir dönem. Bizi dünyevileşmeye doğru çekiyor. Buna karşı bir panzehir olması, dertlerimize derman olması için sizleri Muradiye Camii’ne her Perşembe akşamı bekliyoruz. Muradımıza ermek için, ki muradımız Rabbimizin rızasına ermek, onun bizden razı olmasıdır. Belki buradaki mesnevi sohbetlerimiz maziye bir gözyaşıdır. Muradiye Mimar Sinan’ın Ege’de yaptırdığı tek camiidir. Maneviyat yönüyle ve tarihe bir selam gönderme yönüyle bu sohbetleri kaçırmayınız diyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: https://www.manisadagundem.com/manisa/manisa-muradiye-camiinde-mesnevi-sohbetleri-h46548.html

Benzer İçerikler
Son Dakika

Eskişehirspor aradığı stoperi buldu

1 Mins read
Haber: Buğrahan Doğangil Bölgesel Amatör Lig 2023 – 2024 sezonuna mutlak “şampiyonluk” parolası ile hazırlanan Eskişehirspor transfer çalışmalarını sürdürüyor. Temsilcimiz Eskişehirspor şampiyonluğa…
Son Dakika

Bisiklet hırsızı güvenlik kameralarına yakalandı

1 Mins read
Olay, Fatih Mahallesi Dipçin Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, kimliği belirlenemeyen bir şahıs, sokakta bulunan bir apartmana girdi. Merdiven boşluğunda park…
Son Dakika

Emir Can İğrek Kulalı hayranlarıyla buluştu

1 Mins read
Kula Belediyesi tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen Beşibiryerde Turizm ve Sanat Festivali’nin ikinci gününde ünlü şarkıcı Emir Can İğrek sahne aldı….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir