Son Dakika

MEB’den Okul Müdürlerine Duyuru

1 Mins read

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul müdürlerine önemli bir duyuru yaparak e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinde yapılacak işlemler hakkında bilgi verdi. Yeni eğitim ve öğretim yılına aktarımların tamamlandığı belirtilerek, okullardaki tüm sınıf ve şubelerin “KAPALI” durumda olduğu ifade edildi.

Müdürlerin e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinde problem yaşanmaması için işlem yaparken dikkat etmesi gerekenler belirtilerek açıklama şu şekilde devam etti:

Okullarda bulunan tüm sınıf ve şubelerin müdür yardımcısı ve sınıf öğretmenlerinin belirlenmesi için “e-Okul Kurum İşlemleri / Şube İşlemleri / Şube Ekle” ekranından düzenleme yapılmalı ve şube durumları “AÇIK” hale getirilmelidir.

Ayrıca, tüm resmi ve özel ilköğretim kurumlarında anasınıfı, 1. sınıf ve 5. sınıfların kesin kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için “e-Okul Kurum İşlemleri / Kayıt İşlemleri / Kesin Kayıt” ekranının kullanım yetkilerinin aktif hale getirildiği belirtilmiştir.

Son olarak, tüm resmi ve özel ilköğretim kurumlarında nakil başvuru, kabul ve onay işlemlerinin de aktif hale getirildiği duyuruldu.

Kaynak: https://www.ajanskamu.net/meb/meb-den-okul-mudurlerine-duyuru-2-h204653.html

Benzer İçerikler
Son Dakika

Eskişehirspor aradığı stoperi buldu

1 Mins read
Haber: Buğrahan Doğangil Bölgesel Amatör Lig 2023 – 2024 sezonuna mutlak “şampiyonluk” parolası ile hazırlanan Eskişehirspor transfer çalışmalarını sürdürüyor. Temsilcimiz Eskişehirspor şampiyonluğa…
Son Dakika

Bisiklet hırsızı güvenlik kameralarına yakalandı

1 Mins read
Olay, Fatih Mahallesi Dipçin Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, kimliği belirlenemeyen bir şahıs, sokakta bulunan bir apartmana girdi. Merdiven boşluğunda park…
Son Dakika

Emir Can İğrek Kulalı hayranlarıyla buluştu

1 Mins read
Kula Belediyesi tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen Beşibiryerde Turizm ve Sanat Festivali’nin ikinci gününde ünlü şarkıcı Emir Can İğrek sahne aldı….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir